Помпео: Турецькі погрози курдам не вплинуть на рішення вивести війська з Сирії


За словами державного секретаря США Майка Помпео, виведення американських військ з Сирії не буде зупинено, попри агресивну позицію Туреччини щодо курдських союзників Вашингтона

Про це він заявив під час неоголошеного візиту до Іраку, де він провів переговори з лідерами напівавтономного регіону Курдистан, повідомляє Reuters. Об этом сообщает grad.in.ua со ссылкой на СМИ.

На питання, чи не ставить заява президента Туреччини Реджепа Ердогана щодо курдів під загрозу процес виведення військ, Помпео сказав: "Ні... Важливо, що ми робимо все можливе, щоб забезпечити захист тих людей, які боролися з нами, і Ердоган взяв на себе зобов’язання , він це розуміє".

США співпрацюють з курдськими Загонами народної самооборони (YPG) в боротьбі проти Ісламської держави. Курди контролюють території на північному сході Сирії.

Вашингтон неодноразово заявляв, що курдські союзники залишаться в безпеці, незважаючи на виведення військ. Але Туреччина, яка вважає YPG терористами, обіцяє розгромити курдські формування.

  • Нагадаємо, що радник президента США з національної безпеки Джон Болтон зажадав від президента Туреччини Реджепа Ердогана гарантувати ненапад на курдські сили після виходу американських військових з Сирії. За його словами, до цього часу президент США не виведе війська з північної Сирії.
  • В адміністрації президента Туреччини відповіли, що Анкара вважає абсурдними звинувачення в тому, що Туреччина збирається атакувати курдів.
  • У свою чергу, сирійські курди заявили про готовність протистояти нападу Туреччини.

Джерело статті: “http://espreso.tv/news/2019/01/10/pompeo_turecki_pogrozy_kurdam_ne_vplynut_na_rishennya_vyvesty_viyska_z_syriyi”