Рахункова палата в 2019 році проводитиме фінансові аудити за міжнародними стандартами – новини ZIK.UA

середа, 9 січня, 2019, 16:53 Економіка

Рахункова палата в 2019 році проводитиме фінансові аудити за міжнародними стандартами

Фото: pixabay.com
Фото: pixabay.comРахункова палата України (РПУ) в 2019 році розпочне проведення фінансових аудитів за міжнародними стандартами, що надасть можливість відомству використовувати підтверджені показники при здійсненні аудиту ефективності, а об’єктам контролю – мобілізувати фінансову дисципліну й управління коштами. Об этом сообщает energetyka.in.ua со ссылкой на СМИ.


Як зазначається в прес-релізі РПУ з посиланням на її голову Валерія Пацкана, фахівці відомства у співпраці з експертами Національного аудиторського офісу (НАО) Великобританії завершили розробку методичного посібника з питань аудиту. Цей робочий документ аудитора, розроблений за міжнародними стандартами вищих органів фінансового контролю та з урахуванням українського законодавства, було розглянуто на засіданні Рахункової палати і рекомендовано до випробування під час проведення пілотних фінансових аудитів у 2019 році.


«Сьогодні Рахункова палата переважно проводить аудити ефективності. Але в багатьох країнах саме фінансові аудити складають левову частку роботи вищих органів фінансового контролю. Це надає можливість аудиторам користуватися підтвердженими показниками при здійсненні аудиту ефективності, а об’єктам контролю – мобілізувати фінансову дисципліну і управління коштами. Уже в цьому році наші аудитори розпочнуть фінансові аудити за міжнародними стандартами. І кожен рік ми збільшуватимемо кількість об’єктів, охоплених фінансовим аудитом. 25 установ в 2024 році – це амбітна мета, яку ми собі ставимо», – зазначив В.Пацкан.


За його словами, фінансові аудити важливі, оскільки допомагають об’єктам аудиту вдосконалити їхній внутрішній контроль і процедури, що сприяють запобіганню помилкам, випадкам шахрайства і недотримання вимог чинного законодавства.
Додайте ZIK.UA в обрані джерела Додати в обрані Google News

Джерело статті: “http://zik.ua/news/2019/01/09/rahunkova_palata_v_2019_rotsi_provodytyme_finansovi_audyty_za_mizhnarodnymy_1484741”